Gallileo

PŮDORYS 1. NP Půdorys 1. NP PŮDORYS 2. NP Půdorys 2. NP

Popis Dům o čtvercovém půdorysu 11,3 x 11,6 m se skládá ze dvou výškově rozdílných hmot, přízemní a patrové části. Ty jsou zastřešené pultovými střechami o protisměrných sklonech 10° resp. 15° s maximální výškou hřebene 7,1 m. Celková podlahová plocha domu pro 4-5 osob činí 148 m2.

Umístění na pozemku Umístění domu ve svahu vychází z podélného uspořádání hmoty ve směru probíhajících vrstevnic. Návrh umožňuje reagovat na svah s převýšením do 1,5 m, tj. do poloviny výšky podlaží.

Dispozice Jádro domu tvoří dvouramenné schodiště umístěné uprostřed dis-pozice. Vyrovnávací schodiště umístěné vedle něj spojuje dvě výškově rozdílné úrovně, vstup do domu a hlavní obytný prostor s krytou terasou orientovanou s výhledem ze svahu. V patře, v klidové části domu se nachází dva pokoje (ložnice).

Architektura Hmota přízemní části reaguje svým zastřešením na probíhající svah. Krytá terasa před obytným prostorem představuje výrazný architektonický prvek. Celou kompozici domu sjednocuje jeden materiál fasády, který jí dodává kompaktnost. Jako základní materiál je uvažována barevná omítka o jemné zrnitosti, kterou lze nahradit dřevěným obkladem z modřínových prken.

Dům získal zvláštní ocenění "Budoucnost obnovitelných zdrojů" anketě TOP DŮM 2012, kterou každoročně pořádá časopis DŮM A ZAHRADA.


Kontaktní formulář