Norma

PŮDORYS 1. NP
Půdorys 1. NP
PŮDORYS 2. NP
Půdorys 2. NP

Popis Dům tvoří půdorysně i hmotově 2 části - menší přízemní vstupní část se zázemím, navržená s plochou střechou, a druhá obytná část je dvoupodlažní se sedlovou střechou s asymetrickým sklonem 13° a 23°. Celkový vnější rozměr domu je 11,5 x 14,7 m, výška po nejvyšší hřeben 6,8 m. Celková podlahová plocha 153 m2. Dům je učený pro bydlení 4-5 osob.

Umístění na pozemku Předpokládá se osazení na rovinu nebo mírný svah s variabilní orientací vstupu.

Dispozice Dům má standardní členění na denní část v přízemí, a noční v podkroví. Vstupní přízemní část a zázemí zahrnuje i samostatnou místnost s koupelnou, která má variabilní využití - jako obytná místnost, wellness, nebo kancelář. Denní prostor ve dvoupodlažní části má navrženu kuchyni, jídelnu, obývací pokoj a samostatné sezení u krbu. Noční část v patře domu má 2 pokoje se šatnou a balkony a společnou prostornou koupelnu s výstupem na balkony.

Architektura Spojení dvou výrazově odlišných hmot - přízemní část je plošně menší obdélník s plochou střechou, vetknutý do patrové části, kterou tvoří objemnější obdélníková stavba se sedlovou střechou. Členění těchto dvou částí je výrazné i v povrchových úpravách, přízemní vstupní část má navrhovaný fasádní obklad a dvoupodlažní část je řešena ve 2 barvách fasády.


Kontaktní formulář