Perseus

PŮDORYS 1. NP Půdorys 1. NP

Popis Přízemní bezbariérový bungalov o půdorysu 10,5 x 15 m zastřešený pultovou střechou se sklonem 8° a výškou hřebene 4,7 m. Základní hmota domu je členěna dvěma vloženými venkovní prostory, které fungují jako kryté terasy. Celková podlahová plocha domu pro 4-5 osob činí 116 m2 (bez teras).

Umístění na pozemku Návrh vychází z podélného uspořádání s orientací východ-západ. Předpokládá se rovinatost pozemku nebo pozemek se sklonem do 5°.

Dispozice Hlavní vstup je orientován ze severu. Jednoduché dispoziční uspořádání využívá dělení na část obytnou a na část klidovou s ložnicemi. Celá jižní stěna vytváří zarámovaný výhled do zahrady. Na obytný prostor navazuje venkovní terasa, kterou kryje přesah střechy a zároveň ji zastiňuje před intenzivním jižním sluncem. Ložnicová část je přístupná z obývacího prostoru.

Architektura Jednoduchost hmoty domu podporuje architektonické členění fasád. Materiál dřevostavby je záměrně převeden do fasády v podobě horizontálního obkladu z modřínových hranolků bez povrchové úpravy. Okenní otvory chrání posuvné žaluzie z barevných desek trespa; v alternativním materiálovém provedení lze kombinovat fasádní desky se žaluziemi z tahokovu.


Kontaktní formulář