Pollux

PŮDORYS 1. NP
Půdorys 1. NP

Popis Přízemní bezbariérový bungalov s protáhlým obdélníkovým půdorysem 8,4 x 19,5 m zastřešený sedlovou střechou se sklonem 25° a výškou hřebene 5 m. Kryté parkovací stání pro 2 auta se skladem tvoří samostatný objekt o půdorysu 5,5 x 8,4 m. Celková podlahová plocha domu pro 3-4 osoby je 124 m2.

Umístění na pozemku Dům o protáhlém půdorysu je koncipován na úzký dlouhý pozemek.

Dispozice Ve směru vstupu, v podélné ose, jsou navrhovány jednotlivé prostory, kterými se prochází kolem ložnic až do hlavního obytného prostoru s krbem. Vnitřní chodba je prosvětlována světlovody. Obytný prostor tvoří spolu s jídelnou a kuchyní jeden prostor, který lze podle potřeby předělit například nábytkem. Veškeré obytné prostory jsou orientovány na venkovní terasu krytou přesahem střechy s výhledem do zahrady.

Architektura Kompaktní horizontální hmota domu je porušena částečným vybráním pro krytou terasu. Na tento motiv reaguje i obklad fasády. Základní hmotu fasády tvoří obklad z cembonitových fasádních desek (alternativně bílá omítka). Fasáda terasy má obklad z modřínových prken na svislo přecházející na podlahu i podhled střechy. Do zahrady je fasáda prosklena francouzskými okny, naopak fasáda do ulice působí kompaktně s minimem okenních otvorů.


Kontaktní formulář