Tendence

PŮDORYS 1. NP
Půdorys 1. NP
PŮDORYS 2. NP
Půdorys 2. NP

Popis Dům se skládá ze dvou částí propojených proskleným komunikačním prvkem. Jedna část je hranol s plochou střechou, druhá část domu má sedlovou střechu se sklonem 43°. Celková podlahová plocha 215 m2. Dům je dispozičně řešen pro 5-6 člennou rodinu, je možné jej využít i jako dvougenerační.

Umístění na pozemku Předpokládá se osazení na rovinu nebo mírný svah s variabilní orientací vstupu.

Dispozice Dům má standardní členění na denní část v přízemí, a noční v podkroví. Ve vstupní přízemní části se nachází zádveří s prostornou šatnou, na něž navazuje chodba, která umožňuje vstup do jednotlivých částí přízemí a je také spojovacím článkem s podkrovím, jelikož je zde umístěno schodiště. Přízemí nabízí prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem, technickou místnost, WC a v neposlední řadě prostor, který se dá využít jako samostatná bytová jednotka 1+kk. Noční část v patře domu má 2 dětské pokoje, ložnici, 2 koupelny (jedna je součástí ložnice), poté dva odkládací prostory, pracovnu a balkony, jež umožňují výhled na obě strany domu.

Architektura Dům je dispozičně variabilní, ale kompozičně jednoduchý a jasný. Skládá se ze dvou částí, každá z nich je tvarově a výrazově odlišná. Jedna část je hranol s plochou střechou a obkladem z modřínových lamel ponechaných v původním odstínu, druhá část objektu má sedlovou střechu, na její obklad jsou použity tmavě šedivé cembonitové desky. Takovéto řešení bylo záměrem architekta a jasně avizuje záměr – obě dvě části domu mohou sloužit jako dvě samostatné bytové jednotky.


Kontaktní formulář