Jubileum

PŮDORYS 1. NP
Půdorys 1. NP
PŮDORYS 2. NP
Půdorys 2. NP

Popis Jubileum je z hlediska architektonického řešení exteriéru, ale také interiéru velice dispozičně variabilním domem, avšak pro budoucího stavebníka zůstává na první pohled kompozičně jasný a jednoduchý. Tvoří jej dvě části, bungalov 2+kk s plochou střechou, která tvoří terasu pro druhou patrovou část domu o velikosti 6+1 s pultovou střechou. Obě části domu mají společné zádveří a tak je možné využití domu jako celku, popřípadě jako dvou bytových jednotek. Celková podlahová plocha 216 m2. Dům je učený pro bydlení 5-6 osob.

Umístění na pozemku Předpokládá se osazení na rovinu nebo mírný svah s variabilní orientací vstupu.

Dispozice Zádveří domu je spojovacím prvkem mezi dvěma částmi domu a najdeme zde i technickou místnost. Zádveří umožňuje vstup, jak do pravé pouze přízemní části domu, tak do levé dvoupodlažní části s pultovou střechou. Pravé dveře ze zádveří vedou do části domu, která může být samostatnou bytovou jednotkou, nalezneme zde obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnici, šatnu a v neposlední řadě samozřejmě koupelnu s WC. Levé dveře umožní vstup do přízemí, jehož část stěn je prosklených, takže prostor se nejen opticky zvětšuje a získává vzdušnost, ale umožňuje kontakt s okolní přírodou. V přízemí je k dispozici obývací pokoj oddělený od kuchyně a jídelny posuvnými dveřmi do pouzdra, dále je zde ještě koupelna s WC. Vstupní schodiště do patra je umístěno v jídelně při stěně s kuchyní a koupelnou, díky tomu tu působí jako příjemný prvek. Patro domu nabízí tři ložnice, dvě koupelny a studovnu, do níž ústí schodiště z přízemí.

Architektura Dům je dispozičně variabilní, ale kompozičně jednoduchý a jasný. Skládá se ze dvou částí. Každá s nich je výrazově odlišná. Jedna část s plochou střechou, která tvoří terasu pro 2. NP druhé části a poté samotná druhá část objektu, jež má pultovou střechu, jejíž dominantou je balkon přes celé průčelí 2.NP. Obklad domu je kombinací několika materiálu bílé omítky, obkladu modřínovým dřevem a v neposlední řadě kamene, který je použit na ojedinělém prvku domu sloužící k stínění u části s plochou střechou. Zvláštností jsou dřevěné posuvné žaluzie na průčelí domu. Takovéto řešení bylo záměrem architekta a jasně avizuje záměr – obě dvě části domu mohou sloužit jako dvě samostatné bytové jednotky.


Kontaktní formulář