Novinky

Siemens

 


Bramac

Inteligentní střešní systém Bramac

Společnost Bramac je v mysli českých spotřebitelů zapsána zejména jako výrobce kvalitních střešních tašek. V rámci rozšíření svých služeb a ve snaze nabídnout zákazníkům co nejširší paletu produktů, obohatila nabízený sortiment o další komponenty, které jako puzzle dají dohromady kompletní střechu.

Firma Bramac v současné době nabízí deset modelů betonových střešních tašek s různými profily, s různou povrchovou úpravou a v široké paletě barev. Barevné škála sahá od klasické cihlově červené barvy, přes velmi zajímavou památkově červenou, v poslední době velmi oblíbenou tmavě hnědou nebo ebenově či břidlicově černou, až po méně obvyklou zelenou nebo tmavě modrou.

Protože firma Bramac chce splnit přání opravdu každého stavebníka, rozhodla se nově nabízet i keramické střešní tašky. Šest modelů ve čtyřech povrchových úpravách (režná, engoba, glazura a glazura Top Line) a mnoha barvách bude v prodeji od března 2012. Zákazníci budou moci volit mezi modely Granát 11, Granát 13, Topas, Rubín, Opál a Smaragd.

Kromě střešních tašek nabízí firma Bramac také kompletní řadu originálních střešních doplňků od mnoha druhů střešních fólií, přes průchody střechou, až po ozdobného střešního kohouta.

Již několik let nabízí firma Bramac solární kolektory integrované do krytiny nebo nad krytinu  a dokonce celé solární systémy. Ty obsahují nejen kolektory, ale také solární zásobníky, akumulační nádrže, čerpadlové skupiny, regulace, nemrznoucí kapaliny a nerezové potrubí. Tedy opravdu kompletní dodávku pro využití solární energie pro ohřev teplé vody nebo ohřev teplé vody a přitápění vašeho domova.

Velmi důležitou součástí střechy jsou správně fungující okapy. Bramac nabízí okapový systém Stabicor ve dvou materiálových provedeních. Stabicor – M je vyráběn z ocelového pozinkovaného plechu s ochrannou barevnou vrstvou a Stabicor – P je vyráběn z plně probarveného PVC.

Žhavou novinkou letošního roku je nadkrokevní tepelná izolace. Tato produktová řada je označena názvem BramacTherm a jsou v ní zahrnuty tři produkty. BramacTherm Pro je vhodná zejména pro novostavby a rekonstrukce. BramacTherm Kompakt je využitelná pro rekonstrukce střech a BramacTherm Top se používá u novostaveb. Takže opět je možné splnit požadavky všech stavebníků.

Je zcela pochopitelné, že každého stavebníka zajímají i poskytované záruky. Bramac standardně nabízí 30letou záruku na střešní tašky. Při výběru prvků kompletní střechy pak zákazník může sám ovlivnit délku záruky na funkčnost střešního systému. Dle vybraných produktů pak zákazník může získat 10 – 15tiletou záruku. Je tedy na vás, jak dlouho si chcete užívat klidu a jistoty.

Kompletní nabídku završuje rozsáhlý servis a poradenství. Bezplatně vám na základě projektové dokumentace střechy spočítá požadované množství střešních tašek včetně materiálových nákladů. Zdarma vám navrhne optimální řešení solárních instalací a dodá odborný výpočet zisku energie. Rekonstruujete dům a zajímá vás, jak mu bude slušet nová střecha? Stačí, když zašlete přes formulář na internetových stránkách Bramac fotku stávajícího objektu, vyberete příslušný model střešní tašky a její barvu, můžete vybrat i barvu fasády, a nejpozději do týdne máte hotovou vizualizaci nové podoby vašeho domu. V případě zájmu o nadkrokevní tepelnou izolaci BramacTherm vám Bramac vypočítá součinitel prostupu tepla konstrukcí střechy včetně výpočtu roční bilance kondenzace ve střešním plášti. Součástí výpočtu je i návrh kotvení nadkrokevní tepelné izolace do konstrukce krovu. I tato služba je poskytována zdarma.

Z výčtu všech výrobků i služeb je tedy patrné, že Bramac nabízí opravdu kompletní řešení pro každou střechu a uspokojí každého stavebníka. Rozhodněte se pro inteligentní střešní systém Bramac a získátestřechu na celý život!

Pro další informace kontaktujte: Romana Lásková, Marketingové oddělení, Tel.: 266 770 131, 725 561 921, e-mail: romana.laskova@bramac.com

 


 

Dafeplast

EXKLUZIVNÍ OKNA PRO EXKLUZIVNÍ DOMY

Firma DAFE–PLAST Vám představuje zcela novou dimenzi designových a přitom izolačně kvalitních oken. Okna PROGRESS ALU vynikají moderními prvky architektury i bezkonkurenčně unikátním profilem Rehau GENEO®, který přináší nesporné výhody v oblasti tepelných úspor a zvukové izolace. Okna PROGRESS ALU vytváří předpoklad pro dlouhodobě bezproblémové, kvalitní a zdravé bydlení.

„Horkou novinkou tohoto roku jsou okna PROGRESS ALU. Jedná se o naše klasické okno PROGRESS se všemi jeho výhodami, což znamená, že jeho konstrukce je postavena na unikátním plastovém profilu, na jehož výrobu je používán speciální kompozitní materiál obsahující skleněná vlákna. Díky tomuto ultrastabilnímu materiálu je možné vyrobit standardní velikost okna bez použití ocelových výztuh a tudíž je dosaženo velice nízké hmotnosti. Vzhledem k tomu, že u takovýchto oken není potřeba armovat okenní profil, tedy dodávat výztužnou ocel, mohou být hlavní komory doplněny izolačními moduly, které zlepšují izolační vlastnosti okna, a proto má okno PROGRESS ALU výbornou hodnotu tepelného prostupu,“ uvádí Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel firmy DAFE‑PLAST, Jihlava s.r.o., předního českého výrobce plastových, hliníkových oken a zimních zahrad. 

A co je hlavní novinkou, kterou přináší okno PROGRESS ALU? Jeho plastové rámy jsou z exteriérové strany doplněny o hliníkovou obložku, která zlepšuje nejen jeho vzhled, ale i mechanické vlastnosti. Vnější design okna je tedy vzhledově velice blízko k exklusivním hliníkovým oknům, ovšem plastový profil zcela eliminuje případné nežádoucí tepelné mosty, které mohou vznikat u celohliníkových oken. I přes rozšíření konstrukce rámu o hliníkovou obložku nedochází k razantnějšímu zvětšení hloubky rámu, která se oproti standardu rozšiřuje pouze o 8 mm, tzn. na 94 mm. Vnější hliníková obložka může být navíc i povrchově upravena jakoukoli barvou ze vzorníku RAL a tudíž okno PROGESS ALU je připraveno zcela podpořit venkovní vzhled domu či bytu do posledního detailu.

Okna PROGRESS ALU byla vyvinuta jako přijatelná alternativa pro všechny, kteří by rádi svá okna pro dům či byt architektonicky pojali v moderním hliníkovém provedení, ovšem překážkou je vyšší cenová hladina originálních oken z hliníkových profilů. Okna PROGRESS ALU jsou sice cenově o 20 až 30 % výše než klasická plastová okna PROGRESS, ale ve srovnání s hliníkovými okny je jejich cena mnohem níže. „Okna s hliníkovým povrchem jsou v současné době velice oblíbeným řešením zejména pro zákazníky a projektanty, kteří se zaměřují na vysoce moderní architektonické řešení,“ doplňuje Ing. Culka.

Poslední výhodou oken PROGESS ALU je ve srovnání s klasickými plastovými okny mnohem jednodušší údržba. Hliník je nepórovitý materiál, nezažírá se do něho špína, takže jej stačí pouze otřít nebo očistit vodou s přídavkem běžného saponátu.

Novinka z dílny českého výrobce DAFE-PLAST, okno PROGRESS ALU s hliníkovou obložkou, je připravena splnit úlohu designového hliníkového okna s kvalitními izolačními vlastnostmi, a přitom své majitele potěšit přijatelnou cenou.

DAFE-PLAST Jihlava, s.r.o. / Resslova 1046, 588 13 Polná / Email:marketing@dafe.cz / Tel: 567 570 711, 800 100 939 / www.dafe.cz


 

Fermacell

FERMACELL - prémiový materiál pro prémiové dřevostavby

Dřevostavby firmy Atrium, které mají ve své konstrukci použity sádrovláknité desky FERMACELL, patří plným právem do kategorie prémiových staveb. Může za to kvalita výrobků i podpora výrobce těchto materiálů celému oboru.

Sádrovláknité desky FERMACELL nachází uplatnění na konstrukcích vnitřních stěn i na opláštění obvodových stěn, sádrovláknitá deska na dřevěném rámu slouží jako diagonální vyztužení a spolupůsobí při přenášení vodorovného zatížení, např. zatížení větrem, do základových pasů. Sendvičové panely s těmito deskami lze použít také na nosné konstrukce střešních nástaveb a v kombinaci s dalšími sádrovláknitými systémy FERMACELL - např. podlahovými - získává stavebník ucelený stavební systém s řadou předností. Patří mezi ně zdravotní nezávadnost, nízká hmotnost konstrukcí, vysoká pevnost a odolnost, tepelný komfort, vynikající požární odolnost a v neposlední řadě i výborná akustická pohoda.


Bydlení, práce, spánek – člověk stráví ve vnitřních prostorách asi 90 % svého života. To je dostatečný důvod, proč dbát na dobrou kvalitu vzduchu v těchto místech. Emise plynů ze stavebních produktů představují možný hlavní zdroj znečištění vzduchu ve vnitřních prostorách. Tento problém navíc zhoršují vzduchotěsné metody stavění. I v tomto ohledu ale nelze materiálům FERMACELL nic vytknout.

Pro realizaci difúzně otevřených konstrukcí dřevostaveb, které umožňují optimální transfer vodních par, jsou předurčeny sádrovláknité desky FERMACELL Vapor. Použití konstrukce s difuzně otevřenou skladbou obvodového pláště pozitivně ovlivňuje kvalitu vnitřního mikroklimatu dřevostavby.

Významným příspěvkem ke kvalitě bydlení je i sádrovláknitá deska FERMACELL greenline, která aktivně zlepšuje vzduch v prostoru a zvyšuje tak kvalitu bydlení a života. Desky nesou etiketu „eco-Institut-Label“, kterou vydává eco Institut v Kolíně nad Rýnem a která dokládá, že materiály jsou toxikologicky nezávadné a do značné míry ekologicky únosné.  Díky oboustranné povrchové úpravě desek účinnou látkou na bázi keratinu je deska schopna přirozeným způsobem přijímat škodliviny a emise ze vzduchu v prostoru a trvale je vázat. Účinný princip spočívá v přirozené vlastnosti ovčí vlny dlouhodobě přijímat různé škodlivé a pachové látky a trvale je vázat. Proto je deska FERMACELL greenline schopna přijímat často se vyskytující škodliviny jako jsou ketony, aldehydy nebo těkavé organické sloučeniny během několika málo hodin, a to i ve vysokých koncentracích, a trvale je integrovat do molekulární struktury účinné látky. Tato vlastnost je k dispozici již v průběhu výstavby a navíc zajišťuje zdravé bydlení i ve fázi užívání. Deska FERMACELL greenline je aktivní a schopná pohlcovat škodliviny po dlouhá léta. Funkci si zachovává i pod nátěry a obklady stěn, přitom optimální jsou difúzně otevřené konečné úpravy. Účinek lze navíc při renovacích obnovit vhodným základním nátěrem.

Silná a dlouhodobá je i podpora celému segmentu dřevostaveb, který si u nás v posledních letech vybudoval velmi dobrou pozici. Fermacell je Generálním partnerem Asociace dodavatelů montovaných domů, společnost také dlouhodobě podporuje doprovodné aktivity veletrhu Dřevostavby Praha, značka Fermacell je tradičně hlavním partnerem významné architektonické soutěže Dřevěný dům.

Více informací o výhodách materiálů FERMACELL najdete na www.stavet-chytre.cz.


IVT

Nejúspornější systém tepelného čerpadla

V České republice se nejčastěji používají tepelná čerpadla vzduch/voda a země/voda. Oba tyto systémy dosahují výrazných úspor energie pro vytápění i pro ohřev teplé vody. Z dlouhodobých zkušeností uživatelů tepelných čerpadel vyplývá, že ekonomicky nejvýhodnějším systémem pro naše klimatické podmínky jsou tepelná čerpadla země/voda odebírající teplo z plošného kolektoru.

V posledních letech počet tepelných čerpadel odebírajících teplo z plochy zahrady prudce roste. Například u největšího dodavatele tepelných čerpadel – společnosti IVT, využívá plošné zemní kolektory více než 60 % zákazníků.  Plošné kolektory v sobě totiž skvěle kombinují výhody odběru tepla ze země (o 30 % nižší spotřebu elektřiny než při odběru tepla ze vzduchu) a zároveň výhody odběru tepla ze vzduchu (nižší pořizovací náklady, jednodušší získání potřebných povolení).

Využití tepelného čerpadla s plošným kolektorem lze doporučit u rodinných domů, které mají dostatečně velký pozemek, na kterém lze provést výkopy do hloubky okolo 120 cm. Nový dobře zateplený dům potřebuje pro svoje vytápění pozemek o rozloze od 250 do 400 m2, což je u běžně velkých stavebních pozemků obvykle bez problému. Jedinou nevýhodou je omezení využití plochy nad kolektorem, který nemůže ležet pod garáží nebo zapuštěným bazénem. Podle zkušeností majitelů tepelných čerpadel se zemním kolektorem, nemá odběr tepla ze zahrady výrazný vliv na zeleň v zahradě.

O skvělém fungování tepelných čerpadel s plošnými kolektory svědčí i nejstarší tepelné čerpadlo IVT instalované u nás, které tímto způsobem získává teplo pro vytápění domu už více než 20 let.

Tepelným čerpadlem je dnes v Česku vybaveno více než 15 % novostaveb a toto procento neustále stoupá.  Tepelné čerpadlo je totiž prakticky jediný alternativní zdroj energie, který se vyplatí pořídit i bez dotací.

 
Tepelná čerpadla IVT

 


Koupelny Ptáček

Studia koupelen PTÁČEK


V současnosti společnost PTÁČEK – velkoobchod provozuje 3 koupelnová studa v ČR a SR a další se připravují. Studia v brněnském M-Paláci, Praze-Jinočanech a Praze-Podolí se svou plochou až 1.200 m² patří mezi největší koupelnová studia v ČR. Studio koupelen Ptáček – Sykora Home v Praze-Vysočanech je zaměřeno na VIP klientelu a nabízí především designové novinky.

Nabízíme kvalitní produkty od evropských i tuzemských dodavatelů, např.: CONCEPT, APPIANI, DŘEVOJAS, DURAVIT, EDEN, GEBERIT, GOZ METAL, GROHE, GUSTAVSBERG, HANSA, HANSGROHE, HÜPPE, IDEAL STANDARD, IMOLA, INDA, JACUZZI, JAGA, JIKA, KALDEWEI, KERABEN, KERAMAG, KERMI, KEUCO, KLUDI, KOLO, LASSELSBERGER, LAUFEN, LE BON, LEADER, MAPEI, ORAS, P.M.H., RAF, RAVAK, RIHO, ROCA, ROLTECHNIK, SCHELL, SCHLÜTER, TEIKO, VAGNERPLAST, VIEGA, VILLEROY & BOCH či ZEHNDER.

Studia slouží k obsluze individuálních zákazníků, nicméně stále častěji s nimi spolupracují také velcí developeři a generální dodavatelé. Koupelnová studia jim zabezpečují kompletní servis klientských změn od jednání s klientem, přes objednávku až k dodávce na stavbu podle časového harmonogramu. Pro firmy to znamená nejen přímé snížení finančních nákladů, ale také časovou úsporu.

Pro tyto účely nabízí firma PTÁČEK – velkoobchod, a.s. ve svých koupelnových studiích zbudování vzorových koupelnových kójí speciálně pro jednotlivé bytové projekty. Podle potřeby je možno vytvořit varianty ve více cenových či designových úrovních.
Studia koupelen Ptáček nabízejí nejen kvalitní zboží, ale také komplexní služby

 • konzultace a návrhy s odbornými specialisty
 • grafický 3D návrh zdarma
 • výpis doporučeného materiálu
 • technická zpráva pro výstavbu
 • široký výběr ve všech cenových úrovních
 • individuální řešení slev
 • spolupráce s odbornými montážními firmami
 • úspora DPH při realizaci přes odbornou montážní firmu
 • dodávka zboží zdarma
 • až 90% sleva na vzorky
 • až 40% sleva na obklady a dlažby
 • mimořádné slevy při realizaci celé koupelny
 • akční slevy

3D vizualizace

Individuální řešení koupelny pro jakýkoli prostor, takříkajíc na míru, a to včetně veškerých podkladů pro samotnou realizaci – to je služba, kterou nabízejí studia koupelen PTÁČEK.

Studia pracují s moderním softwarem VISOFT a celý postup lze shrnout do následujících bodů:

 • zakreslení samotného prostoru koupelny včetně dveří, oken, výklenků
 • „vložení“ všech požadovaných zařizovacích předmětů (umyvadlo, vana, sprchový kout, WC, bidet atd.) v reálných proporcích
 • „vložení“ obkladů a dlažby v barevnostech dle skutečnosti
 • optimalizace prostorového uspořádání a změny dle požadavků zákazníka
výstup v podobě 3D návrhu (vizualizace) a podkladů pro vlastní realizaci (kótované umístění rozvodů a zařizovacích předmětů, kladečský plán pro obkladače).
www.koupelny-ptacek.cz

Schneider Electric

KNX Schneider Electric – elektroinstalace s inteligencí

Budovy dneška jsou doslova prošpikovány moderní technikou. Kamerové systémy, osvětlení, vytápění, klimatizace či alarmy činí z elektroinstalace jednu z nejnáročnějších položek při rekonstrukci nebo stavbě. Lhostejno, zda se jedná o administrativní objekt, obchodní nebo zábavní centrum, o prostory určené k bydlení. Inteligentní elektroinstalace dovolují provoz budov řídit jednoduše, bezpečně, s maximálním komfortem a hlavně levněji.

Klasika, nebo inteligence?

Inteligentní elektroinstalace eliminují nedostatky klasických systémů. U klasické elektroinstalace je většinou pro každou funkci domu použit specializovaný řídicí systém. A to ať mluvíme o vytápění, klimatizaci, nebo např. o zavlažování zahrady. Důsledkem je velké množství kabelů, několik jednotek pro řízení jednotlivých systémů, vysoký počet ovládacích prvků atd. Velmi složitá je jakákoli pozdější změna systému, která se často neobejde bez zásahu do elektroinstalace. Z hlediska montáže a provozních nákladů je toto řešení neefektivní a drahé. Inteligentní elektroinstalace naopak přináší jak komfortní obsluhu, jednoduché nastavení a změnu všech požadovaných funkcí budovy, tak úspory energií.

KNX – rozmanitost funkcí

Škála funkcí systému KNX je opravdu široká. Umožňuje například řízení osvětlení a stínící techniky, individuální řízení teploty v místnostech, snímání fyzikálních veličin pomocí čidel, spínání zátěží, časový management, připojení běžných vypínačů nebo pohodlné ovládání pomocí tlačítkových panelů. Veškerá zařízení lze díky KNX ovládat také vzdáleně - pomocí PC, PDA nebo dotykové obrazovky.

Výhodou, které si na systému KNX nejvíce cení obyvatelé rodinných domů, je bezesporu komfort. Pokud chceme vytvořit příjemnou atmosféru při večerním posezení s přáteli, stačí stisknout jediné tlačítko na dálkovém ovládači. Jednou jedinou operací nastavíme optimální intenzitu osvětlení, zatáhneme žaluzie, určíme požadovanou teplotu v místnosti a zvolíme oblíbenou hudbu. Jednotlivé situace, tzv. „scény“, lze přitom předem nadefinovat.

Systém KNX řídí osvětlení v celém domě. Postará se o ochranu proti nadměrnému slunečnímu svitu nebo bouřkám. Individuálně reguluje teplotu v jednotlivých místnostech, automaticky tlumí vytápění během noci a v případě, že jsou okna otevřená, ho zastaví úplně. Tímto způsobem je možné dosáhnout výrazně nižších nákladů na topení. Centrální vypínač u vstupních dveří, reprezentovaný například řadou Unica, umožňuje při odchodu z domu odpojit všechny vybrané zátěže. Při delší nepřítomnosti dokáže systém KNX spustit funkce, které vytváří dojem lidské přítomnosti v domě.

KNX ano, či ne?

A na závěr jedna důležitá informace pro investora při rozhodování, zda KNX ano, či ne. Podobných řídících systémů je pochopitelně na trhu více. Vždy se však jedná o systém jednoho výrobce. To pro investora a uživatele budovy znamená závislost na té které značce. Oproti tomu je KNX mezinárodní platforma, na které spolupracuje v současné době více než 200 výrobců. Jde o firmy, které vyrábějí nejen samotné aktivní prvky instalace, ale i domácí spotřebiče jako např. lednice. Jednotlivé výrobky tak mezi sebou umějí, a také musí umět komunikovat a to právě díky systému KNX. Pro uživatele to je jasná zpráva, že na vývoji nových prvků pracuje několik stovek vývojářů, tzn. systém se stále přizpůsobuje životnímu trendu.  Budova tak nestojí a nepadá na jednom jediném výrobci a na jeho úspěchu, či neúspěchu na trhu plném konkurence. To je jistě hodně silný argument v době, kterou ekonomové označují jako turbulentní.


Schiedel

Výhody kompletní nabídky systémových komínů Schiedel

Představa odpočinkových chvil u rozpáleného krbu motivuje stále více stavebník rodinných domů k pořízení spolehlivého komínového systému. Jak však vybrat nejvhodnější komín pro konkrétní stavbu? Nejspolehlivější cestou je obrátit se na výrobce s kompletním sortimentem a vlastní výrobou veškerých komponentů, který se nemusí uchylovat ke kompromisům a nabídne optimální řešení pro každou stavbu.

Pořízení komína je investicí na celý život, či spíše na několik generací dopředu. Zatímco topidlo budete během svého života pravděpodobně měnit, rekonstrukce komína je natolik zásadním zásahem do chodu domácnosti, že se jí každý raději vyhne.

Schiedel Absolut – špička v komínové technice

Univerzální dvousložkový komínový systém Schiedel Absolut představuje absolutní špičku soudobé komínové techniky. Tento komín disponuje integrovanou tepelnou izolací a lze jej bez problémů připojit na spotřebiče s vysokou i nízkou teplotou spalin včetně kondenzačních kotlů. Je složen z komínové tvárnice sendvičového typu a keramické tenkostěnné profilované vložky délky 133 cm. Systém Absolut lze současně využít pro přívod spalinového vzduchu, jednak k uzavřeným plynovým spotřebičům (typ C – TURBO), jednak ke spotřebičům na tuhá paliva, které nejsou závislé na vzduchu v místnosti. Schiedel Absolut je nadstandardně utěsněný komínový systém, který je vhodný také pro nízkoenergetické a pasivní domy a pro stavby s řízeným větráním.

Originální komín Schiedel na jediné paletě za skvělou cenu

Každý stavebník, kterému záleží na špičkovém výkonu, vysoké kvalitě, dlouhé životnosti a maximálně bezpečném provozu komína, by měl sáhnout po komínovém systému světového výrobce číslo 1. Nyní i ti, kteří dosud považovali originální komín Schiedel za nedostupný, mají příležitost jej získat za cenu zcela srovnatelnou nebo nižší, než jakou by zaplatili za méně kvalitní kopie nezavedených výrobců. Univerzální komín Schiedel Uni***Plus o průměru 16 cm v délce 7 m lze nyní získat za cenu 22 400,- Kč bez DPH. Samozřejmostí je perfektní servis během výstavby i provozu, stejně jako nadstandardní záruka v délce 30 let. Univerzální komín Schiedel Uni***Plus, který lze připojit na všechny spotřebiče kromě kondenzačních, získáte na jediné nevratné paletě. To maximálně usnadní jeho transport, a navíc zbaví stavebníky složitých úvah, který komponent systému jim chybí a kde jej pořídí. Komín je stylově ukončen nerezovou krycí deskou a prvky v imitaci cihly. Od 1. 3. obsahuje balení Komplet také kupón na odběr napojovacího dílu pro připojení spotřebiče zcela zdarma.

Fasádní komín také pro dodatečnou instalaci

Fasádní komíny Schiedel kromě kvalitního vytápění a hospodárného výkonu vynikají také jako estetické dominanty venkovního i interiérového řešení rodinného domu. Lze je snadno vystavět i dodatečně k již hotovému domu. Na trhu jsou nyní dva typy kvalitních nerezových komínů, Schiedel Kerastar a Schiedel ICS. Jedná se o třívrstvé komíny, jejichž vnější plášť je tvořen kvalitní nerezovou ocelí. Pod pláštěm se nachází minerální izolace a vnitřní komínová vložka. Schiedel Kerastar disponuje vnitřní vložkou z tenkostěnné keramiky. Může být připojen na spotřebič s odvodem teplých nebo chladných spalin i na kondenzační kotel. Také na tento komín se vztahuje záruční doba v trvání 30 let. Fasádní komín Schiedel ICS disponuje vnitřní vložkou z vysoce kvalitní nerezové oceli. Lze jej používat pro veškeré typy paliva i spotřebičů.  Dokáže pracovat v podtlaku i přetlaku. S tímto komínovým systémem se pojí bohatá nabídka příslušenství a tvarovek pro vytvoření náročných odvodů spalin bez nutnosti zadávat do výroby atypické prvky.

Elegantní krb s praskajícím ohněm a vůní pryskyřice

Hitem posledních sezón se stal komín s integrovanou krbovou vložkou. Montážní technologie Schiedel Kingfire Parat vyniká snadnou a extra rychlou instalací, která eliminuje chyby při výstavbě a šetří náklady. Modulový komín je složen z prefabrikovaných dílců, které se při výstavbě místo obvyklého montování po jedné tvárnici jednoduše překlápějí na sebe pomocí jeřábu. Standardní výška komínu odpovídá jednomu podlaží, ale vyrábějí se až šestimetrové komponenty na míru každé stavbě. Všechna napojení kouřovodu jsou také vyrobena z prefabrikátů. Stylový krb se stane ústředním estetickým bodem domácnosti a pokoj, v němž praská živý oheň, nejvyhledávanější místností vašeho domu. Více informací o všech komínových systémech a kompletním příslušenství naleznete na www.schiedel.cz.

Inventer

V současné době většina kvalitních výrobců montovaných dřevostaveb dodává domy nejen výborně tepelně izolované, ale rovněž dle všeobecných i normových požadavků domy relativně dobře vzduchotěsné. Tyto zvýšené požadavky na vzduchotěsnost jsou zajišťovány především kvalitním provedením konstrukčních detailů jednotlivých stavebních prvků a v neposlední řadě dnes velmi moderními a kvalitními výplněmi otvorů, jako jsou plastová, hliníková nebo dřevěná Euro okna. Díky spojením těchto prvků a konstrukcí získáváme nadstandardní rodinný dům s vysokými užitnými vlastnostmi. Při plánování takovéhoto, ve většině případů nízkoenergetického domu, ovšem nesmíme zapomínat na další základní požadavek a tím je celková výměna a filtrace vzduchu uvnitř domu. Pro výměnu vzduchu se nabízí dvě možnosti. A to výměna přirozená, kdy větráme okenními a dveřními otvory, nebo dnes stále používanější systém nuceného, řízeného větrání s rekuperací tepla. Druhá možnost, větrání se zpětným získáváním tepla, je bezesporu tou správnou cestou do budoucna, jak zajistit rodinný dům nejen po stránce energetické úspory, ale rovněž po stránce zdravého vnitřního prostředí. V dnešní době jsou v ČR i na Slovensku nabízeny dva systémy nuceného větrání a to systém centrálních rozvodů s následnou rekuperací, nebo systém decentrálního větrání s rekuperací tepla, který vyrábí např. firma Öko-Haustechnik inVENTer GmbH.

Zaměřme se nyní více na systém decentrálního větrání, který je v České Republice i na Slovensku znám pod značkou inVENTer a který do svých domů již několik let úspěšně osazuje společnost ATRIUM s.r.o.. inVENTer je jednoduchý a vysoce výkonný větrací systém řešící problémy s větráním. S tímto větracím systémem je možné odvádět výpary, škodliviny a vlhkost ze vzduchu. Díky systému se zmenšuje obsah prachu v ovzduší působením prachových filtrů a v době pylových sezón rovněž obsah alergenů v ovzduší prostřednictvím pylových filtrů. Systém inVENTer je mimo jiné jedinečný také v tom, že nepotřebuje na rozdíl od centrálních systémů žádné potrubní pozinkované nebo plastové centrální rozvody, které mohou přinášet různorodé technické nebo provozní komplikace. Všechny přístroje systému inVENTer jsou zabudovány ve vnějších stěnách bez jakýchkoliv potrubních rozvodů. Oproti centrálním systémům je velmi jednoduchá a snadná údržba keramického High-Tech tepleného akumulátoru, který je možné čistit např. v myčce na nádobí, nebo velmi jednoduše i ručně. Další výhoda inVENTeru oproti centrálním systémům je celoročně příjemná a vyrovnaná vlhkost vzduchu uvnitř budovy. Centrální větrací systémy mají potíže zejména v problematických zimních měsících, kdy přivádějí vzduch zvenku a ten ohřívají, čímž dále zmenšují relativní vlhkost vzduchu a vzduch je poté často pociťován jako příliš suchý. U systému inVENTer vzniká efekt zpětného zvlhčování vnějšího vzduchu mikrokondenzací vodních par v místnosti a to ve studeném zásobníku tepla. Vlhkost vzduchu je u systému inVENTer celoročně pociťována jako příjemná.

Jak tedy pracuje systém inVENTer?

• teplý, ale méně kvalitní vzduch z místnosti je odsáván zevnitř ven a teplo z  vysávaného vzduchu odebírá keramický High-Tech akumulátor

• po 70 sekundách je akumulátor nabitý a regulátor dává pokyn ventilátoru na změnu otáček

• ventilátor začíná nasávat venkovní studený a čerstvý vzduch, který prochází skrz  teplem naakumulovaný keramický výměník, čerstvý vzduch na sebe přebírá  teplo a při výstupu dovnitř má téměř shodnou teplotu jaká je v místnosti

• po 70 sekundách je zásobník tepla vybitý, regulátor předá pokyn ventilátoru na  změnu otáček a systém se dostává znovu do první fáze, tedy do vysávání  vzduchu z místnosti.

Proč je nucené, decentrální větrání tak důležité? Zde je několik zásadních důvodů, proč tento systém pořídit, nebo alespoň předpřipravit do nově plánovaného domu:

• úspora až 91 % nákladů oproti větrání okny

• eliminace rizika vzniku plísní

• snížení rizika vloupání do objektu

• snadná hygienická údržba (jednoduché čištění tepleného výměníku)

• nízké provozní náklady (1 – 3W)

• dlouhá životnost (záruka 10 let na keramický výměník)

• trvalá cirkulace přes prachové filtry (účinné čištění vnitřního ovzduší od prachu)

• díky použití pylových filtrů ideální způsob větrání pro alergiky

• nezbytná hygienická trvalá výměna vzduchu v domě, příjemné klima bydlení

• možnost snadné, dodatečné instalace do stávajících objektů

Více informací naleznete na www.inventer.cz.


Sapeli

Je libo dveře, skříň či obklad ve stejném dekoru?

Pocit domova vytváří nejrůznější interiérové prvky, dveře nevyjímaje. Nejširší nabídkou interiérových dveří na českém trhu se může pochlubit firma SAPELI, která v tomto roce navíc přišla s dosud nevídanou novinkou – díky obkladovému systému a vestavěným skříním nabízí zákazníkům možnost jednotně si sladit interiér ve stejném dekoru, jaký na svém povrchu nesou jejich dveře.

Přírodní povrchy

Kvůli vysokému estetickému dojmu je stále mezi povrchy pro nábytek i dveřní komplety velmi ceněna dýha, která do interiéru přináší tradiční přírodní materiál – dřevo. Velkou předností tohoto povrchu je originalita kresby dřeva. Jednou z atypických variant, kterou dýhové povrchy nabízejí, je ARO dýha, která díky speciálnímu výrobnímu postupu zaručí, že různé dveře ponesou naprosto identickou texturu dřeva. SAPELI jako největší český výrobce interiérových dveří nechává dýze na dveřním křídle vždy dostatek prostoru vyniknout. Je jedno, zda jde například o dveře ELEGANT, TENGA, ALEGRA či AKORD.

Dřevo ovšem není jedinou přírodní variantou dýhy. Na ploše dveří se může dobře vyjímat také kámen, a to u dveří SAPSTONE, které jsou pokryté plátky naštípané břidlice.

Umělé povrchy

Velice trendy jsou vacuo dveře vyráběné vyspělou technologií za využití podtlakového prostředí, které zajišťuje dokonalé přilnutí povrchového materiálu a vyniknutí vyprofilovanému vzoru na ploše dveří.

Domácnosti, které obývají čtyřnozí mazlíčci, uvítají povrch CPL (střednětlaký laminát), který je odolnější proti poškození. Hodí se také do kanceláří, restaurací nebo lékařských ordinací.

„Pro prostory s vysokým rizikem mechanického poškození SAPELI nabízí povrchovou úpravu HPL (vysokotlaký laminát), která díky síle laminátu 0,8 mm snese ještě větší zatížení než CPL povrch,“ říká Ing. Petr Klíma, manager technického rozvoje SAPELI, a.s.

dveře vacuo, bílá, zdroj: SAPELI

Dveře bořící mýty

Společnost SAPELI je leadrem ve svém oboru, a proto její dveře a zárubně nabízí vždy o něco více, než je standard. Důkazem jsou například dveře KUK, které mají do své plochy vložené průhledné či průsvitné lišty, díky kterým může skrze křídlo v různé intenzitě procházet světlo.

Odvážnou kombinací vznikly také dveře BONALANA s intarzovanou lištou z atypických vlysových materiálů. Novinkou roku 2012 je zde masivní lišta s frézováním. Jedním z typů je varianta masiv livre, která díky masivním dřevěným špalíkům dokonale imituje vyskládané knihy.

Skutečně netušené možnosti nabízejí originální dveře KARTON, které lze díky jejich speciálnímu tvrzenému kartonovému povrchu otapetovat případně natřít barvou okolních zdí a díky tomu tyto dveře a zárubně dokonale splynou se svojí stěnou.

SAPELI – to nejsou pouze dveře!

Svou odvahu experimentovat dokázalo SAPELI i svými největšími novinkami ve svém sortimentu v roce 2012, a to obkladovým systémem a vestavěnými skříněmi. Na obou lze použít stejné povrchy, které jsou použity u dveří a zárubní SAPELI, a tím si sladit ideálně svůj interiér v jednotném povrchu.

Panely obkladového systému jsou k dostání ve třech základních rozměrech – 750x1000 mm, 750x2000 mm a 750x2730 mm. Jejich kombinací je možné zeď obložit buď pouze částečně, nebo je lze použít jako celoobklad.

Vestavěná skříň je praktickým interiérovým prvkem zejména v interiérech s menším prostorem. Tvoří ji skříňový korpus a vlastní dveře, jejichž dekor lze sladit s interiérovými dveřmi.

vestavěná skříň a obkladový systém,
foto zdroj: SAPELI

SAPELI CENTRUM / Pávovská 15a / 586 02 Jihlava – Bedřichov / email: obchod@sapeli.cz / tel: +420 567 572 511, +420 567 572 501 / www.sapeli.cz


SIEMENS

Synco living – úsporný systém pro inteligentní domácnost

Jedinečná kombinace automatizace domácnosti a odečítání údajů o spotřebě v jednom systému. Synco living umožňuje komfortně jak řídit provoz domácnosti, tak srozumitelnou formou zobrazovat údaje o spotřebě. Se systémem Synco living má uživatel stále přehled o své spotřebě. Současně může ušetřit až 30% nákladů bez snížení komfortu, díky velmi přesné regulaci jednotlivých místností s řízením podle aktuálních požadavků a díky dalším funkcím pro úspory energií a automatizaci.

Obr. 1 - Centrální jednotka Synco living

Synco living umožňuje řídit vytápění, chlazení, ventilaci, klimatizační jednotky, osvětlení, rolety a další domácí spotřebiče. Během loňského roku byly doplněny funkce pro odečítání a zobrazení údajů o spotřebě tepla, chladu, teplé a studené vody, plynu a elektrické energie a automatické odesílání naměřených hodnot k rozúčtování a fakturaci. To přináší zvýšení pohodlí uživatelům nemovitostí, protože údaje o spotřebě jsou pravidelně zasílány e-mailem a jsou také přístupné přes internet.

Synco living také zvyšuje bezpečnost domu, například díky simulaci přítomnosti osob, monitorováním oken a dveří, začleněním detektorů kouře a úniku vody. Navíc umožňuje komfortně řídit osvětlení a rolety.

Obr. 2 – Prostorová jednotka Synco living

Většina přístrojů systému Synco living komunikuje bezdrátově a je napájena bateriemi, takže nejsou zapotřebí téměř žádné kabely. Proto může být systém instalován a přizpůsoben rychle a bez nepořádku, není nutné sekat do stěn. Přístroje se do systému připojí snadno, stisknutím tlačítka. Chod domácnosti se při instalaci systému téměř nenaruší.

Díky přívětivému ovládání přístrojů mohou uživatelé snadno nastavit požadované podmínky v místnostech. Přehledná tlačítka a především srozumitelná menu v českém jazyce umožní přizpůsobit nastavení pro vytápění, chlazení, ventilaci, klimatizaci a další funkce podle požadavků uživatele aniž by bylo nutné zvát vyškolené specialisty. A navíc díky atraktivnímu designu se Synco living harmonicky začlení do všech typů interiérů.

Obr. 3 – Regulační servopohon pro řízení radiátorů

Synco living bylo navrženo tak, aby se minimalizoval vliv bezdrátové komunikace na lidské zdraví. Systém používá frekvenční pásmo 868 MHz. Přístroje používající toto pásmo nesmějí komunikovat s ostatními přístroji déle než 36 sekund za hodinu. Vliv bezdrátové komunikace spojený s bydlením v rodinném domku vybaveném systémem Synco living odpovídá za 15 let provozu stejné zátěži jako minutový hovor mobilním telefonem.

Téměř všechny bateriově napájení přístroje používají běžné tužkové baterie typu AA, které vydrží v provozu déle než 3 roky. Informaci o vybitých bateriích zobrazí centrální jednotka na svém displeji několik týdnů před jejich nutnou výměnou.

Jestliže vás systém Synco living zaujal, navštivte stránku www.synco-living.cz , kde se dozvíte další informace a kde máte možnost si také vyzkoušet dálkově ovládat systém přes internet a sledovat vaše zásahy do osvětlení a nastavení rolet pomocí webové kamery.

Siemens s.r.o., divize Building Technologies, Siemensova 1, 155 00, Praha 13
Tel.: 233 033 402, Fax: 233 033 640, E-mail: cps.cz@siemens.com


STO

Kontaktní bezcementový zateplovací systém StoTherm Classic byl na trh uveden před více než 40 lety. Mezitím se osvědčil na ploše více než 200 miliónů metrů čtverečních po celém světě. StoTherm Classic je nejúspěšnějším zateplovacím systémem ve světě. Jeho počet reklamací se pohybuje kolem nuly.

StoTherm Classic snižuje tepelné ztráty a nebo naopak chrání před horkem, čímž dochází k redukci nákladů na vytápění či klimatizaci. Osvědčuje se tak ve všech klimatických zónách světa. Zamezuje vzniku tepelných mostů, u napojení stropních panelů atd. Odborně zabudovaným zateplovacím systémem lze uspořit až 40% energie. StoTherm Classic chrání stavební fond tím, že udržuje ve zdivu konstantní teplotu, protože méně termických pnutí zabraňuje tvorbě trhlin v obvodové konstrukci, vznikajících v důsledku kolísání teplot. Zaručuje také vysokou odolnost vůči dešti, a přitom je současně paropropustný. To podstatně prodlužuje životnost fasády.

Zkouška pomocí padající koule potvrzuje: StoTherm Classic je mechanicky mnohem odolnější než minerální systémy.

Zkouška pomocí padající koule potvrzuje: StoTherm Classic je mechanicky mnohem odolnější než minerální systémy.


Jeho významnou vlastností je také odolnost vůči kroupám. Zatímco cementové fasádní systémy vykazují po silném krupobití zřetelné poškození, StoTherm Classic zůstává bez závad. Splňuje požadavky na nejvyšší 5. třídu klasifikace odolnosti vůči kroupám. Paropropustnost i zevnějšek nevykazuje při simulovaném silném krupobití závady (kroupy o průměru 5cm, rychlost 111km/h, kinetická energie 27 Joulů).

Výsledek silného krupobití: zatímco cementové fasádní systémy vykazují zřetelné poškození, StoTherm Classic zůstal bez závad.
Výsledek silného krupobití: zatímco cementové fasádní systémy vykazují zřetelné poškození, StoTherm Classic zůstal bez závad.


StoTherm Classic poskytuje volnost při estetickém ztvárnění fasády a umožňuje dosáhnout jak u staré zástavby, tak u novostaveb bezesparého, atraktivního vzhledu. Sto nabízí vlastní bohatou paletu omítek, barev, dekorativních profilů a vlastní StoColor systém. Díky elasticitě bezcementové stěrky lze na rozdíl od cementových systémů volit odstín vrchní omítky i v tmavých tónech. StoTherm Classic je standardně používán na rodinné domy Atrium.

Zkouška pevnosti v ohybu dokazuje vysokou elastičnost a odolnost StoTherm Classic proti tvorbě trhlin.

Úspěch systému Sto Therm Classic spočívá i ve snadném a bezproblémovém zpracování.

Společnost Sto, s.r.o. je dceřinou společností koncernu Sto AG, který je specialistou na fasádní zateplovací systémy a na fasádní a vnitřní povrchové úpravy. Do výrobního programu patří předsazené a kazetové fasády, akustické systémy, systémy ochrany a sanace betonu a povrchové úpravy podlah. Výrobní program doplňují další služby od poradenství přes estetické návrhy pro fasády a interiéry StoDesign-studia.

Historie Sto sahá až do roku 1835, kdy byla založena vápenka a cementárna ve Weizenu.  Z ní se postupem času vyvinul celosvětově činný koncern, který se řadí k předním světovým dodavatelům fasádních zateplovacích systémů a vysoce kvalitních materiálů pro povrchové úpravy fasád i interiérů (barvy a omítky). Jeho součástí je 12 oddělení pro výzkum a vývoj.

Veškeré nabízené služby a produkty slouží jedinému cíli: vytvořit, zachovat a zvýšit hodnotu i estetické působení staveb. Sto klade důraz na to, aby byly produkty a systémy ekologicky šetrné a ekonomicky úsporné. Jako jedna z prvních firem získala pro svou minerální omítku označení EPD (Enviromental Product Declaration – Envorimentální prohlášení o produktu), což mimo jiné znamená, že je plně zdokumentován vliv výroby i použití daného výrobku na životní prostředí a jeho případná zdravotní rizika.